Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дизајн Куќа За Архитектура

Barn by a River

Дизајн Куќа За Архитектура Проектот „Штала по река“ го исполнува предизвикот да се создаде населен простор, засновајќи се на еколошката вклученост и предлага специфично локално решение за архитектурата и проблемот со меѓусебно пренесување. Традиционалниот архетип на куќата е доведен до подвигнување на нејзините форми. Cидовите од кедровиот покрив и зелените schидови на шишината ја кријат зградата во тревата и грмушките од човековиот пејзаж. Зад стаклениот wallид, се појавува карпеста крајбрежје.

Име на проектот : Barn by a River, Име на дизајнерите : Dmitry Pozarenko, Име на клиентот : Dmitry Pozarenko.

Barn by a River Дизајн Куќа За Архитектура

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.