Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чаша За Осветлување

Oriental landscape

Чаша За Осветлување Илустрацијата на пејзажот на Купот на осветлување е изведена од Сомоук-сансува, традиционална корејска пејзажна слика. Реинструиран како осветлена керамичка уметност, пределот е „нацртан“ со варијација на дебелината на cupидовите на чашата. Купот за осветлување може да се користи како лепалка и се претвора во украсно осветлување кога се комбинира со чинија која има вграден ЛЕР. Светлото е вклучено и исклучено со сензор за допир и се напојува со батерија за полнење што поддржува микро-USB врска.

Име на проектот : Oriental landscape, Име на дизајнерите : Kim, Име на клиентот : BO & BONG ceramic art studio.

Oriental landscape Чаша За Осветлување

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.