Списание за дизајн
Списание за дизајн
Масичката За Кафе

Drop

Масичката За Кафе Капка што се произведува од мајстори од дрво и мермер прецизно; се состои од лак тело на цврсто дрво и мермер. Специфична текстура на мермер ги одделува сите производи едни од други. Вселенските делови од масата за капки кафе помагаат да се организираат додатоци за мала куќа. Друг важен својство на дизајнот е леснотијата на движење обезбедено од скриени тркала лоцирани под телото. Овој дизајн овозможува да се создадат различни комбинации со алтернативи од мермер и боја.

Име на проектот : Drop, Име на дизајнерите : Buket Hoscan Bazman, Име на клиентот : Marbleous.

Drop Масичката За Кафе

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.