Списание за дизајн
Списание за дизајн
Тапа

Aluvia

Тапа Дизајнот на Алувија влева инспирација во алувијална ерозија, обликувајќи вода нежни силуети на карпите низ времето и упорноста; исто како камчиња од речните страни, мекоста и пријателските облини во дизајнот на рачката го заведуваат корисникот да работи без напор. Внимателно направените транзиции овозможуваат светлината течно да патува по површините, со што на секој производ му дава хармоничен изглед.

Име на проектот : Aluvia, Име на дизајнерите : Corona, Име на клиентот : Corona.

Aluvia Тапа

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.