Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пенкало

Possibilities

Пенкало Ништо не ја победи тактилната поврзаност на ставање идеи на хартија. Тоа треба да биде нешто во кое можете да се гордеете. Почитувајќи ја традицијата, можностите Ballpoint пенкало од „Ако“ позајмува елементи од перото и фонтаната за да се поврзе со радоста на пишувањето додека стандардното полнење со топчеста точка G2 носи погодност и разноврсност на модерното пишување . Неговиот дизајн се фокусира на непречено поврзување на повлекувачко капаче за сушење, сушење, активирање на зафатот, замена за повторно полнење со кликнување до вклопување и двојна џеб-клип за стил, практичност и задоволство да трае цел живот.

Име на проектот : Possibilities, Име на дизајнерите : Dave Colliver, Име на клиентот : If.

Possibilities Пенкало

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.