Списание за дизајн
Списание за дизајн
Внатрешен Дизајн На Ентериер

The way we were

Внатрешен Дизајн На Ентериер „Нема ништо што човекот сè уште не го смирува со кое се создава толку многу среќа како од добра таверна или гостилница“. од Самуел nsонсон База за британската уникатна паб-култура. Клиентот и дизајнерите постигнуваат консензус со нетрпение очекувам да создадат средина што може да обезбеди чувство на припадност и да се релаксира просторно дома. Од имагинацијата на домот, најважно е да се користат материјални простори за да влијаат на нематеријалните активности што можат да ги зајакнат емотивните врски меѓу жителите.

Име на проектот : The way we were, Име на дизајнерите : PEI CHIEH LU, Име на клиентот : ISID Ltd..

The way we were Внатрешен Дизајн На Ентериер

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.