Списание за дизајн
Списание за дизајн
Обетки

Qashqai

Обетки Дизајнот ги дава своите уникатни својства на културата на номадите Qashqai на југо-западен Иран. Образецот на овенот и ресничките се позајмени од килимските дизајни, со тоа што претходната ја симболизира плодноста, а втората веднаш ги донесе на ум тесни финиши на традиционалните килими Qashqai. Свилените ресни се во повеќе бои за совршено да одговараат на вашиот тон на кожата или фустанот. Дизајнот што е изведен од личното искуство на уметникот со племето, се обидува да пренесе чувство за модерност со допир на номадскиот животен стил.

Име на проектот : Qashqai, Име на дизајнерите : Arianaz Dehghan, Име на клиентот : Arianaz Design.

Qashqai Обетки

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.