Списание за дизајн
Списание за дизајн
Јахта

Anqa

Јахта Анка е обична јахта која носи нова перспектива за референците за светот на јахти. Доброто море од линиите на занаетчиството е дел од ДНК-то и може да се набудува во и надвор. Областите на палубата нудат панорамски поглед над водата додека се заштитени на елементите, за да можете да уживате во назначени простори за отворено, без оглед на временските услови. Разновидноста на јавните и приватните простори дава чувство за многу поголема јахта. Анка е во состојба да носи потопување со сите тендери и играчки. Едно хеликоптерско рампа поставено на строгиот на јахта може да смести Еурокоптер EC120.

Име на проектот : Anqa, Име на дизајнерите : Sena Jinen, Име на клиентот : Sena Jinen.

Anqa Јахта

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.