Списание за дизајн
Списание за дизајн
Готвач

12 Months

Готвач Книгата за унгарски готвачи на маса, 12 месеци, од дебитантската авторка Ева Безџег, беше промовирана во ноември 2017 година од страна на издавачката дејност „Артбејт“. Тоа е уникатна живописна уметничка титула која претставува сезонски салати со месечен пристап вкусови на неколку кујни од целиот свет. Поглавјата ги следат промените во годишните времиња на нашите чинии и во природата во текот на целата година во 360pp објавувајќи сезонски рецепти и соодветна храна, локален пејзаж и портрети за живот. Покрај тоа што претставува тешка колекција на рецепти, таа ветува траен уметничко искуство во книгата.

Име на проектот : 12 Months, Име на дизајнерите : Eva Bezzegh, Име на клиентот : Artbeet.

12 Months Готвач

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.