Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мултифункционален Приврзок

Blue Daisy

Мултифункционален Приврзок Дејзи се композитни цвеќиња со две цвеќиња комбинирани во едно, внатрешен дел и надворешен дел од ливчиња. Таа ја симболизира испреплетеноста на две што претставуваат вистинска loveубов или крајна врска. Дизајнот се вклопува во уникатноста на цветовата маргаритка што му овозможува на носителот да го носи Синиот маргарис на повеќе начини. Изборот на сини сафири за ливчиња е да се потенцира инспирација за надеж, желба и убов. Yellowолтите сафири избрани за централниот цветен ливче го вметнуваат носителот да чувствува чувство на радост и гордост, давајќи му на носителот целосна удобност и доверба во прикажување на нејзината елеганција.

Име на проектот : Blue Daisy, Име на дизајнерите : Teong Yan Ni, Име на клиентот : IVY TEONG.

Blue Daisy Мултифункционален Приврзок

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.