Списание за дизајн
Списание за дизајн
Колекцијата На Мебел

Phan

Колекцијата На Мебел Колекцијата Phan е инспирирана од садот Phan кој е култура за контејнери во Тајланд. Дизајнерот ја користи структурата на контејнерите Phan за да ја направи структурата на мебелот што ја прави силна. Дизајнирајте ја формата и деталите што го прават модерен и едноставен. Дизајнерот користеше ласерска технологија и комбинација на преклопен метален лим со CNC дрво за правење комплексен и уникатен детал кој е различен од другите. Површината е завршена со систем обложен со прав за да може структурата да остане долга, силна, но лесна.

Име на проектот : Phan, Име на дизајнерите : Yongphan Sundara-vicharana, Име на клиентот : SSTEEL.

Phan Колекцијата На Мебел

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.