Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пекарница

Schwarzwald Recipe

Пекарница Додека се сретнавме со дамата во сопственост на оваа германска пекарница во Тајпеј Сити, Д.Море Дизајн Студио беше инспирирано од бајка и од концизни впечатоци од Германија. Претставувајќи ја сликата на Блек Форест, Шварцвалд, од каде потекнува германскиот таен рецепт, тие ја направија целата позадина во темнина и поставија две дрвени кабини исполнети со лепчиња во средишната шума опкружени со иконите Баухаус столици со црвена Бери како светла висат погоре. Шемата на дрвена рамка на традиционалните германски куќи се претвори во полици за челични рамки, и фасада на продавницата.

Име на проектот : Schwarzwald Recipe, Име на дизајнерите : Matt Liao, Име на клиентот : D.More Design Studio.

Schwarzwald Recipe Пекарница

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.