Списание за дизајн
Списание за дизајн
Концепт За Салон За Автомобили

Dhyan

Концепт За Салон За Автомобили Концептот Дјуан салон комбинира современ дизајн со традиционални источни идеи и принципи на внатрешен мир преку поврзување со природата. Користејќи го Lingam како инспирација на форма и градините Боди и јапонските градини како основа на модулите на концептот, Дајан (санскрит: медитирање) ги трансформира источните филозофии во разновидни конфигурации, дозволувајќи му на корисникот да го избере својот пат кон зен / релаксација. Режимот на езерцето го опкружува корисникот со водопад и езерце, додека градинскиот режим го опкружува корисникот со зеленило. Стандардниот режим содржи области за складирање под платформа што делува како полица.

Име на проектот : Dhyan, Име на дизајнерите : Sasank Gopinathan, Име на клиентот : Karimeen Inc..

Dhyan Концепт За Салон За Автомобили

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.