Списание за дизајн
Списание за дизајн
Услугата За Топли Пијалаци Со Свежи Растенија

Herbal Tea Garden

Услугата За Топли Пијалаци Со Свежи Растенија Патрик Саран ја создал чајната градина за чај како уникатна ставка за обележјето мандариен ориентал од Хонг Конг во 2014 година. Угостителскиот менаџер сакал количка на која може да ја изврши церемонијата за чај. Овој дизајн повторно ги користи кодовите развиени од страна на Патрик Саран во неговите колички од сериите К, вклучувајќи ги и количката за сирење KEZA и мултифункционалната количка Km31, под влијание на кинеското сликарство во пејзаж.

Количка За Шампањ

BOQ

Количка За Шампањ BOQ е количка за мраз за капење за сервирање на шампањ на приемите. Изработено е од дрво, метал, смола и стакло. Кружната симетрија организира предмети и материјали како составен дел на дизајнот. Стандардните флејти се чуваат во корола, глава надолу, под бела смола за смола, заштитена од прашина и удари. Составот, скоро цветен, ги поканува гостите да формираат круг за да го вкусат скапоцениот пијалок. Но, пред сè, тоа е ефикасен фазен додаток за келнерот.

Нивоа Количка

Kali

Нивоа Количка Оваа количка за чекори е еден од елементите на дизајнерската серија К за брендот QUISO. Направено е од убаво стокмено цврсто дрво. Неговиот цврст и широк дизајн го прави идеален за сервирање алкохол на масата во рестораните. За безбедност и елеганција на услугата, чашите се суспендираат од перница, шишињата се имобилизираат со не-лизгачки слој, индустриските тркала имаат мазно и тивко тркалање.

Мултифункционална Количка

Km31

Мултифункционална Количка Патрик Саран го создаде Km31 за голем спектар на употреба на ресторани. Главниот ограничувач беше мултифункционалност. Оваа количка може да се користи поединечно за сервирање на една маса, или по ред со други за вклучена. Дизајнерот осмислил артикулиран врв на Крион, монтиран на истата подлога со тркала што тој ја дизајнирал за низа колички како што се KEZA, а подоцна Квин, Хербалната чајна градина и Кали, заедно ги именувале сериите К. Цврстината на Крион овозможи да се избере целосен лесен финиш, со тврдост потребна за луксузен естаблишмент.

Автоматска Кафе Машина

F11

Автоматска Кафе Машина Едноставни и елегантни, чисти линии и висококвалитетни материјали заврши, дизајн F11 одговара на професионални и домашни околини. Целосниот дисплеј на допир во боја 7 "е исклучително лесен за употреба и интуитивно. F11 е машина" еден допир "каде што можете да ги прилагодите вашите претпочитани пијалоци за брз избор. Зголемениот бункер за грав, резервоар за вода и контејнер за земја е на располагање за да се справат со врвниот час побарувачка Патентираната единица за производство на пијалаци може да понуди еспресо под притисок или редовно кафе без притисок, а аромата е загарантирана со керамички рамни лопати.

Безбедносен Уред

G2 Face Recognition

Безбедносен Уред високиот квалитет на материјалите и едноставноста на дизајнот го прават овој безбедносен уред за препознавање лице да биде фенси, стилски и стабилен. Напредна технологија внатре за да ја направи една од најбрзите во светот и многу прецизна, никој не може да го измами својот алгоритам. Производот за докажување на вода со атмосфера доведе светло на задната страна за да создаде амбиентално расположение дури и во најстудената канцеларија. Компактната големина го прави погодно скоро насекаде, а формата овозможува да се постави хоризонтално или вертикално.