Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кафуле

Perception

Кафуле Ова мало топло дрвено чувство за кафуле се наоѓа на аголот на раскрсницата во мирна населба. Централизираната зона со отворена подготовка им овозможува чисто и долгогодишно искуство на перформансите на бариста на посетителите насекаде во седиштето во барот или седиштето на маса во кафуле. Предметот на таванот наречен „Засенчување на дрвото“ започнува од задниот дел на зоната за подготвување и ја покрива зоната на клиенти за да се направи целата атмосфера на ова кафуле. Дава необичен просторен ефект на посетителите и исто така станува медиум за луѓето кои сакаат да бидат изгубени во мислите со аромите на кафулето.

Име на проектот : Perception, Име на дизајнерите : Haejun Jung, Име на клиентот : Perception.

Perception Кафуле

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.