Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стоматолошка Клиника

Calm the World

Стоматолошка Клиника За пациентите, чекањето во стоматолошка клиника е обично вознемирено и подолго од очекуваното. Дизајнерскиот тим предложи мирна атмосфера на чекање да биде клучот. Просторното лоби со висок таван функционираше бидејќи просторот за прием и чекање беше создаден за првиот впечаток на пациентите. Тие користат тавански свод таван, едноставни лајсни на дрво и подот од мермерната мрежа за да го промовираат амбиентот на старата училишна библиотека, каде што секогаш може да се бара сопствена смиреност. Мулти-употреба канцеларија, за персоналот, исто така, има луксузен поглед на модерен лустер кој виси од лобито на сводот во градската улична позадина.

Име на проектот : Calm the World, Име на дизајнерите : Matt Liao, Име на клиентот : D.More Design Studio.

Calm the World Стоматолошка Клиника

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.