Списание за дизајн
Списание за дизајн
Просторот За Јавна Уметност

Dachuan Lane Art Installation

Просторот За Јавна Уметност Дахуан лента од Ченгду, Западниот брег на реката injинџијанг, е историска улица што ги поврзува урнатините на wallидот на градската источна капија Ченгду. Во проектот, сводот на Дахуан Лејн во историјата беше повторно изграден по стариот пат во првобитната улица, а приказната за оваа улица ја раскажа инсталацијата за улична уметност. Интервенцијата на уметничка инсталација е еден вид медиуми за продолжување и пренесување на приказни. Тоа не само што ги репродуцира трагите на историските улици и ленти што се срушени, туку исто така обезбедува еден вид температура на урбаната меморија за новите улици и ленти.

Име на проектот : Dachuan Lane Art Installation, Име на дизајнерите : Yingjie Lin Yuanyuan Zhang, Име на клиентот : Verge Creative Design.

Dachuan Lane Art Installation Просторот За Јавна Уметност

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.