Списание за дизајн
Списание за дизајн
Вазна

Rainforest

Вазна Вазните дождовни шуми се мешавина од 3Д дизајнирани форми и традиционална техника на скандинавска пареа. Парчињата во облик на рака имаат екстремно густо стакло со бестежински лебдечки распрскувачи на боја. Колекцијата на студиомада е инспирирана од контрастите на природата и од тоа како создава хармонија.

Име на проектот : Rainforest, Име на дизајнерите : Sini Majuri, Име на клиентот : Sini Majuri.

Rainforest Вазна

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.