Списание за дизајн
Списание за дизајн
Колекција За Шминка

Kjaer Weis

Колекција За Шминка Дизајнот на линијата за козметика Kjaer Weis ги дестилира основите на женската шминка до нејзините три основни области на примена: усните, образите и очите. Ние дизајниравме компакти во облик на огледало на карактеристиките што ќе ги користат за подобрување: тенок и долг за усните, големи и квадратни за образите, мали и кружни за очите. Опипливо, компактите се вртат на отворено со иновативно странично движење, испуштајќи се како крилјата на пеперугата. Целосно полни, овие набивки се намерно конзервирани, наместо да се рециклираат.

Име на проектот : Kjaer Weis, Име на дизајнерите : Marc Atlan, Име на клиентот : .

Kjaer Weis Колекција За Шминка

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.