Списание за дизајн
Списание за дизајн
Продавница За Младински Модни Ланци

Trend Platter

Продавница За Младински Модни Ланци Како голема илустрација на карактеристиките на „брендот“ на „брендот“ и „мешавината и натпревар“, „Тренд Платтер“ го истакнува акцентот на марката преку широк спектар на трендовски стилски дизајн, почнувајќи од класичен, гроздобер, до модерен и минимален. Засводен таван во црна боја ја претставува модата на класичен начин додека кариран подот дава гроздобер изглед. Белата област покажува минималистичка едноставност, додека модерната зона е исполнета со ладни црни и метални бои. Обично дизајнирани позадини од различни стилови се креативен пристап за истакнување на особината на марката.

Име на проектот : Trend Platter, Име на дизајнерите : Lam Wai Ming, Име на клиентот : PMTD Ltd..

Trend Platter Продавница За Младински Модни Ланци

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.