Списание за дизајн
Списание за дизајн
Луксузен Изложбен Салон

Scotts Tower

Луксузен Изложбен Салон Кулата Скотс е врвен станбен развој во срцето на Сингапур, дизајниран да одговори на побарувачката за високо-поврзани, високо-функционални резиденции во урбаните локали од страна на поголем број на претприемачи од работа од дома и млади професионалци. За да се манифестира визијата дека архитектот - Бен ван Беркел од UNStudio - имал „вертикален град“ со посебни зони што нормално ќе се распространува хоризонтално низ градски блок, ние предложивме да создадеме „простори во просторот“, каде просторите можат да се трансформираат како повикани од различни ситуации.

Име на проектот : Scotts Tower, Име на дизајнерите : Constance D. Tew, Име на клиентот : Creative Mind Design.

Scotts Tower Луксузен Изложбен Салон

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.