Списание за дизајн
Списание за дизајн
Канцелариски Материјал

commod – Feines in Holz

Канцелариски Материјал „Артикалот“ е специјализиран за работа во ентериерот. Точно на мотото „фини дрвени производи“, компанијата реализира особено исклучително ексклузивни станбени проекти. Канцелариски материјал требаше да го исполни ова тврдење. Реализиран, но разигран распоред е реализиран со помош на особено мешана боја. Канцелариски материјал го отсликува стилот на фирмата, како и неговата идеологија да се користи само најскапоцениот материјал: Хартијата е изработена од 100 проценти памук, коверти на вистински дрвен фурнир. Визит-картичките го „отелотворуваат“ слоганот на компаниите со создавање тродимензионална просторија која содржи типични дрвени производи.

Име на проектот : commod – Feines in Holz, Име на дизајнерите : Jens Lattke, Име на клиентот : Lattke und Lattke.

commod – Feines in Holz Канцелариски Материјал

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.