Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пред-Центарот На Вниманието

Stratas.02

Пред-Центарот На Вниманието LED центарот на вниманието за монтирање на патеката, дизајниран специјално за LED модулот Xicato XSM Artist Series (најдобар LED рендерирање во боја во својата класа). Совршен за осветлување уметнички дела и внатрешни средини, чиста естетска и компактна целокупна големина. Stratas.02 се испорачува како стандард со 3 заменливи рефлектори (место 20˚, средно 40˚, поплавување 60˚) и лов против сјај на саќе.

Име на проектот : Stratas.02, Име на дизајнерите : Christian Schneider-Moll, Име на клиентот : .

Stratas.02 Пред-Центарот На Вниманието

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.