Списание за дизајн
Списание за дизајн
Систем За Сигнализација На Велосипед

Reggal Originals

Систем За Сигнализација На Велосипед Reggal Originals е прототип на концепт на сигнализиран дизајн кој им помага на велосипедистите да ја покажат својата насочена намера кон другите возачи. Прототипот е дизајниран на начин на кој возачите можат да го видат од целиот круг. Производот е во состојба да се постигне со два начина: предниот и задниот дел. Најважно од сè, тоа мора да биде интегрирано во еден систем. Со тоа производот мора да има премиум чувство дека беспрекорно се вклопува во велосипедот без никакви испакнати артикли. Предните сигнални сијалички се создаваат со помош на LED светла кои убаво би седнале во жлебовите на металниот прстен.

Име на проектот : Reggal Originals, Име на дизајнерите : Tay Meng Kiat Nicholas, Име на клиентот : .

Reggal Originals Систем За Сигнализација На Велосипед

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.