Списание за дизајн
Списание за дизајн
Табелата Со Прилагодлива Амбалажа

Dining table and beyond

Табелата Со Прилагодлива Амбалажа Оваа табела има можност да ја прилагоди својата површина на различни форми, материјали, текстури и бои. Наспроти конвенционалната табела, чијашто маса служи како фиксна површина за приборот за сервирање (плочи, плочки за сервисирање, итн.), Компонентите на оваа табела делуваат како површина и додатоци за сервирање. Овие додатоци можат да бидат составени во различни форми и големина компоненти во зависност од потребните потреби за јадење. Овој уникатен и иновативен дизајн ја трансформира традиционалната трпезариска маса во динамичен централен дел преку постојаното преуредување на кривините додатоци.

Име на проектот : Dining table and beyond, Име на дизајнерите : Athanasia Leivaditou, Име на клиентот : Studio NL.

Dining table and beyond Табелата Со Прилагодлива Амбалажа

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.