Списание за дизајн
Списание за дизајн
Облеката

Bamboo lattice

Облеката Во Виетнам, ние ја гледаме техниката на решетката од бамбус во многу производи, како што се чамци, мебел, пилешки кафези, фенери ... Бамбус решетки е силна, ефтина и лесна за правење. Мојата визија е да создадам мода за одморалиште на одморалиште што е возбудливо и грациозно, софистицирано и шармантно. Јас ги применив овие детали на решетката од бамбус на некои од моите мода со претворање на суровата, тврда редовна решетка во мек материјал. Моите дизајни ги комбинираат традицијата со модерната форма, цврстината на решетката и мекоста на песок на фините ткаенини. Мојот фокус е на формата и деталите, носејќи шарм и женственост на оној што носи.

Име на проектот : Bamboo lattice , Име на дизајнерите : Do Thanh Xuan, Име на клиентот : Sea of Love.

Bamboo lattice  Облеката

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.