Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол, Стол За Редење

xifix-one

Стол, Стол За Редење Дизајнот се заснова на потребниот минимум физика и материјал, повеќекратна употреба, затворено-отворено, катче за катче, стол за редење, тркалезно меко, Фенг Шуи. Изградбата на тежината се состои од единствена, бескрајна цевка. Седиштето е фиксирано на две аксијални точки и се наоѓа на врвот на третата точка од конструкцијата. Аксијалните фиксирани точки на рамката овозможуваат седиштето да се склопи наназад и столчињата да бидат наредени едни во други. Седиштето може лесно да се отстрани, може да се разменат различен материјал, тапацир, форма, боја и дизајн.

Име на проектот : xifix-one, Име на дизајнерите : Juergen Josef Goetzmann, Име на клиентот : Creativbuero.

xifix-one Стол, Стол За Редење

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.