Списание за дизајн
Списание за дизајн
Гостопримството На Стадионите

San Siro Stadium Sky Lounge

Гостопримството На Стадионите Проектот на новите салони на Скај е само првиот чекор од огромната програма за реновирање што АЦ Милан и ФК Интерназионале, заедно со Општина Милано, го спроведуваат со цел трансформација на стадионот „Сан Сиро“ во мултифункционален објект, способен да биде домаќин на сите важните настани со кои ќе се соочи Милано за време на претстојниот ЕКСПО 2015. По успехот на проектот „Skybox“, Ragazzi & Partners ја спроведе идејата за создавање на нов концепт за места за гостопримство на врвот на главната грандиозна трибина на стадионот „Сан Сиро“.

Име на проектот : San Siro Stadium Sky Lounge, Име на дизајнерите : Francesco Ragazzi, Име на клиентот : A.C. Milan - F.C. Internazionale.

San Siro Stadium Sky Lounge Гостопримството На Стадионите

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.