Списание за дизајн
Списание за дизајн
Hi-Fi Плочата

Calliope

Hi-Fi Плочата Крајната цел на табелата за вртење Hi-Fi е повторно создавање на најчистиот и неконтаминиран звук; оваа суштина на звукот е и терминал и концепт на овој дизајн. Овој разубавувачки направен производ е скулптура на звук што репродуцира звук. Како грамофон, таа е меѓу една од најдобрите перформанси со Hi-Fi грамофони кои се достапни и оваа неспоредлива изведба е индицирана и засилена со неговата единствена форма и дизајн аспекти; здружување на формата и функцијата во духовна заедница за да се отелотвори Калиопската плоча.

Име на проектот : Calliope, Име на дизајнерите : Deniz Karasahin, Име на клиентот : Calliope Audio.

Calliope Hi-Fi Плочата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.