Списание за дизајн
Списание за дизајн
Изложбен Салон

From The Nature

Изложбен Салон Местото што ја претставува природата, кое му се спротивставува на човечките суштества да го консумираат постоењето на самиот тој. На место, природно дрво што се ограничува на бетонска текстура, излезете од валканата бетонска текстура и се издигнува на синиот таван што го симболизира небото во агол на место. Растејќи го обвиткајте го местото како мрежа и како да се спротивставува на самото допирање. Оваа идеја ја преклопува логиката на секојдневните чевли што се прикажани во салонот. Ексклузивните визуелни дизајни што се користеле на wallsидовите, значат загадување на природата. Транспарентната дебелина на епоксидот е 4 мм и ја покрива на копно, така што симулира интензивен воден слој.

Име на проектот : From The Nature, Име на дизајнерите : Ayhan Güneri, Име на клиентот : EUROMAR İÇ VE DIŞ TİCARET LTD.STİ.

From The Nature Изложбен Салон

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.