Списание за дизајн
Списание за дизајн
Часовникот

Quantum

Часовникот Сакав поинаква форма, форма што предизвикуваше размислувања за спортски автомобили и брзи брзини. Отсекогаш сум го сакал изгледот на остри линии и агли, и тоа се покажа во мојот дизајн. Бирачот му претставува 3D искуство на гледачот и има повеќе „нивоа“ во рамките на бирачот кои се видливи од кој било агол на кој може да се гледа часовникот. Јас ја дизајнирав прицврстувачката на каишот за да се обезбедам директно во часовникот, со крајна цел да му дадам на носителот интегрирано и тродимензионално искуство.

Име на проектот : Quantum, Име на дизајнерите : Elbert Han, Име на клиентот : Han Designs.

Quantum Часовникот

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.