Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столче

Kagome

Столче Дизајниран од Шин Асано со позадина во графички дизајн, Сен е колекција од 6 парчиња челичен мебел што претвора 2Д линии во 3Д форми. Секое парче, вклучувајќи „кагоме столче“ е создадено со линии кои го минимизираат вишокот за да ја искажат формата и функционалноста во голем број на апликации, инспирирани од уникатни извори како што се традиционалниот јапонски занает и дезени. Столицата Кагоме е направена од 18 триаголници под прав агол, кои се поддржуваат едни со други, а кога се гледаат одозгора, ја формира традиционалната јапонска занаетска шема kagome moyou.

Име на проектот : Kagome, Име на дизајнерите : Shinn Asano, Име на клиентот : Shinn Asano Design Co., Ltd..

Kagome Столче

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.