Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ламба

Hitotaba

Ламба Дизајниран од Шин Асано со позадина во графички дизајн, Сен е колекција од 6 парчиња челичен мебел што претвора 2Д линии во 3Д форми. Секое парче, вклучувајќи „хитотоба ламба“ е создадено со линии што го минимизираат вишокот за да ја искажат формата и функционалноста во голем број на апликации, инспирирани од уникатни извори, како што се традиционалниот јапонски занает и дезени. Светилката Хитотаба е инспирирана од сценскиот поглед на јапонската село каде снопови оризова слама се закачуваат надолу за да се исушат по бербата.

Име на проектот : Hitotaba, Име на дизајнерите : Shinn Asano, Име на клиентот : Shinn Asano Design Co., Ltd..

Hitotaba Ламба

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.