Списание за дизајн
Списание за дизајн
Календар

2013 goo Calendar “MONTH & DAY”

Календар Единствен и разигран промотивен календар развиен и произведен за страницата со портали, Гуо, употребува хартиени текстури и размислува за функционалност. Ова издание за 2013 година е организатор на календари и распореди, вклучен во оној простор со простор за пишување во едногодишни планови и дневни распоред. Дебела хартија за квалитет за календар и хартија со ниска цена што е правилно за бележење белешки за организаторот на распоредот беа внимателно избрани и контрастот што беше создаден одговара како дел од дизајнот на календар. Додадената карактеристика на организаторот на распоредот за пополнување го прави совршен како календар на биро за пријателски расположливи корисници.

Име на проектот : 2013 goo Calendar “MONTH & DAY”, Име на дизајнерите : Katsumi Tamura, Име на клиентот : good morning inc..

2013 goo Calendar “MONTH & DAY” Календар

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.