Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторанот

100 Bites Dessert

Ресторанот Преземање на залак како тема за дизајн, графички портрети, модели на заби, визуелни глави на славните се сите клучни карактеристики кои помагаат да се стимулираат пупките за вкус на секој клиент. Од фенси кафеавиот и белиот графички таван, до белиот супер графички wallид, па до уредно уредениот displayид за прикажување на производот, заедно со 100-те грицкани икони кои претставуваат различни децении, збунува богат дизајниран вкус на црн хумор.

Име на проектот : 100 Bites Dessert, Име на дизајнерите : Danny Chan, Име на клиентот : Beige Design Ltd..

100 Bites Dessert Ресторанот

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.