Списание за дизајн
Списание за дизајн
Органско Маслиново Масло

Epsilon

Органско Маслиново Масло Маслиновото масло Епсилон е производ со ограничено издание од органски маслинови градини. Целиот процес на производство се врши со рака, со употреба на традиционални методи и маслиновото масло се шиши нефилтрира. Ние ја дизајниравме оваа пакет сакајќи да осигуриме дека чувствителните компоненти на високохранливиот производ ќе ги прими потрошувачот од мелницата без никакви измени. Ние го користиме шишето Quadrotta заштитено со обвивка, врзано од кожа и ставено во рачна изработена дрвена кутија, запечатена со восок за запечатување. Значи потрошувачите знаат дека производот дошол директно од мелницата без никаква интервенција.

Име на проектот : Epsilon, Име на дизајнерите : George Gouvianakis, Име на клиентот : Geronymakis George, Organic Farmer/Producer.

Epsilon Органско Маслиново Масло

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.