Списание за дизајн
Списание за дизајн
Канцелариски Мал Обем

Conceptual Minimalism

Канцелариски Мал Обем Внатрешниот дизајн е насочен кон естетски, но сепак не функционален минимализам. Просторот на отворен план е нагласен со чисти линии, големи стаклени отвори кои овозможуваат многу природна дневна светлина, овозможувајќи им на линијата и рамнината да станат основните структурни и естетски елементи. Недостатокот на правилни агли ја утврди потребата за усвојување на подинамичен поглед на просторот, додека изборот на палета на светлосни бои во комбинација со материјална и текстурална разновидност овозможува простор и единство на функциите. Завршените бетонски завршетоци се издигнуваат до wallsидовите за да додадете контраст помеѓу бело-меко и грубо-сиво.

Име на проектот : Conceptual Minimalism, Име на дизајнерите : Helen Brasinika, Име на клиентот : BllendDesignOffice.

Conceptual Minimalism Канцелариски Мал Обем

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.