Списание за дизајн
Списание за дизајн
Деловна Зграда

FLOW LINE

Деловна Зграда Просторот на локацијата е неправилен и крив заради надворешниот wallид на зградата. Оттука, дизајнерот го применува концептот на линиите на проток во овој случај со надеж да создаде чувство за проток и конечно да се претвори во линиите што течат. Прво, го срушивме надворешниот ид во непосредна близина на јавниот коридор и применивме три функции на функција, користевме проток за да ги обиколиме трите области и линијата на проток е исто така влез кон надвор. Компанијата е поделена на пет оддели, а ние ги користиме пет реда за да ги претставуваме.

Име на проектот : FLOW LINE, Име на дизајнерите : Kris Lin, Име на клиентот : .

FLOW LINE Деловна Зграда

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.