Списание за дизајн
Списание за дизајн
Концепт На Прилагодлив Накит

Jewel Box

Концепт На Прилагодлив Накит Jewel Box е концепт на прилагодлив накит базиран на употреба на тули за играчки како "лего". Со овој принцип, можете да правите, одложувате и повтокувате секој пат кога друг скапоцен камен! Кутија за скапоцен камен постои и во готова облека, како и во накит со скапоцени камења или накит за модна писта. Како отворен концепт, развојот на Jewel Box никогаш нема да заврши: можеме да продолжиме да создаваме нови форми и да користиме нови материјали. Кутија за скапоцен камен овозможува да се создаваат во секоја сезона покривки со бои и обрасци по модата на облеката.

Име на проектот : Jewel Box, Име на дизајнерите : Anne Dumont, Име на клиентот : Anne Dumont.

Jewel Box Концепт На Прилагодлив Накит

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.