Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мијалник

Angle

Мијалник Постојат многу мијалници со одличен дизајн во светот. Но, ние нудиме да ја гледаме оваа работа од нов агол. Сакаме да дадеме можност да уживаме во процесот на користење на мијалникот и да се скриеме толку неопходни, но неестетски детали како дупка за одвод. „Аголот“ е лаконскиот дизајн, во кој се разгледуваат сите детали за удобно користење и чистење на системот. За време на употребата, не ја забележувате дупката за одвод, сè изгледа како да водата едноставно исчезнува. Овој ефект, поврзан со оптичка илузија се постигнува со посебна локација на површините на мијалникот.

Име на проектот : Angle, Име на дизајнерите : Grigoriy Malitskiy and Maria Malitskaya, Име на клиентот : ARCHITIME design group.

Angle Мијалник

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.