Списание за дизајн
Списание за дизајн
Спектакли

Mykita Mylon, Basky

Спектакли Колекцијата MYKITA MYLON е изработена од лесен полиамиден материјал со одлична индивидуална прилагодливост. Овој специјален материјал е создаден слој по слој благодарение на техниката Селективно ласерско синтетирање (SLS). Реинтепретирајќи ја традиционалната форма на облик на панто-спектакл во форма на панто, која беше модерна во 1930-тите, моделот BASKY додава ново лице на оваа колекција на спектакли, која првично беше дизајнирана за употреба во спортот.

Име на проектот : Mykita Mylon, Basky, Име на дизајнерите : Mykita Gmbh, Име на клиентот : MYKITA GmbH.

Mykita Mylon, Basky Спектакли

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.