Списание за дизајн
Списание за дизајн
Музика Во Живо Бар

Lido Cafe

Музика Во Живо Бар Првиот кат е искуство под вода, а вториот кат е искуство со над вода. Подводното искуство вклучува лесен орган како сцена позадина, DMX LED задно осветлена стаклена лента со риба, скала, облик на риби DMX LED свилени ленти, резервоари за риба во отворите на прозорецот, а целиот простор е осветлен со H2O светла. На вториот кат, тенки вертикални ленти од огледало на случаен растојание се вградени во шумскиот uralид. Ласерските светла и движењето се рефлектираат во лентите на огледалото и го преувеличуваат чувството за движење, истовремено сугерирајќи ја сончевата светлина низ дрвјата

Име на проектот : Lido Cafe, Име на дизајнерите : Mario J Lotti, Име на клиентот : MLA Development Corporation.

Lido Cafe Музика Во Живо Бар

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.