Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторан

Rio

Ресторан Сместено во градот Кувајт во област која е добро позната по бутик ресторани. Рио Чураскарија е една од првите бразилски стекови што отвори во регионот. Целта беше да се создаде луксузен, но неформален простор за јадење што го рефлектира брендот на Рио и тоа е единствен начин за послужување со храна (Rodizio Style).

Име на проектот : Rio, Име на дизајнерите : Rashed Alfoudari, Име на клиентот : Rio.

Rio Ресторан

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.