Списание за дизајн
Списание за дизајн
Конзола

Mabrada

Конзола Единствена конзола изработена од обоено дрво со камена завршница, изложувајќи стара автентична мелница за кафе, која се враќа во периодот од Оман. Jordanорданскиот ладилник за кафе (Мабрада) беше репродуциран и извајан да стои како една од нозете на спротивната страна на конзола каде седи мелница, создавајќи привлечно парче за фоаје или дневна соба.

Име на проектот : Mabrada , Име на дизајнерите : May Khoury, Име на клиентот : Badr Adduja Arts & Crafts.

Mabrada  Конзола

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.