Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ѓердан

Extravaganza

Ѓердан Елегантен колекционер инспириран од кифли, антички украси на вратот што можете да ги видите на многу убави слики од XVI и XVII век. Карактеризира со современ и модерен дизајн, поедноставувајќи го типичниот стил на измет, обидувајќи се да го направи модерен и современ. Софистициран ефект кој му дава елеганција на носителот, користењето црни или бели бои овозможува мноштво комбинации со модерен и чист дизајн. -Ердан со едно парче, флексибилен и лесен. Не-скапоцен материјал, но со импресивен дизајн со висока мода што го прави овој копир не само украс, туку нов украс за тело.

Име на проектот : Extravaganza, Име на дизајнерите : Dario Scapitta, Име на клиентот : Dario Scapitta Design.

Extravaganza Ѓердан

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.