Списание за дизајн
Списание за дизајн
Лулка, Лулкачки Столици

Dimdim

Лулка, Лулкачки Столици Lisse Van Kauwenberge го создаде ова едно од еден вид мултифункционално решение кое служи како стол за лулка и исто така како лулка кога се соединуваат две столчиња Димдим. Секоја од столовите за лулка е составена од дрво со челични потпори и завршена во фурнир од орев. Две столчиња можат да се монтираат едни на други со помош на две скриени прстиња под седиштето за да формираат лулка за бебиња.

Име на проектот : Dimdim, Име на дизајнерите : Lisse Van Cauwenberge, Име на клиентот : Lisse..

Dimdim Лулка, Лулкачки Столици

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.