Списание за дизајн
Списание за дизајн
Палто Што Може Да Се Конвертира

Eco Furs

Палто Што Може Да Се Конвертира Палтото што може да биде 7-во-1 е инспирирано од зафатените дами во кариерата кои се одлучуваат за уникатна, еколошка и функционална дневна гардероба. Во него стариот, но повторно трендовски, рачно зашилен скандинавски текстил Рија Риг е повторно толкуван на модерен начин, што резултира во вметнати волнени алишта, кои се како крзна во однос на нивните перформанси. Разликата е во детали и убавоста на животните и околината. Со текот на годините, Еко крзните се тестираат во различни европски зимски клими што помогна во развој на квалитетите на овој капут и другите неодамнешни парчиња во совршенство.

Име на проектот : Eco Furs, Име на дизајнерите : Heli Miikkulainen-Gilbert, Име на клиентот : Heli Miikkulainen-Gilbert.

Eco Furs Палто Што Може Да Се Конвертира

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.