Списание за дизајн
Списание за дизајн
Сензорираната Тапа

miscea KITCHEN

Сензорираната Тапа Системот за грешка KITCHEN е првиот светски мулти-течен безжичен допир, кујнски тапа без допир. Комбинирајќи 2 диспензери и тапа во еден единствен и лесен за употреба систем, ја елиминира потребата за посебни диспензери околу работната површина во кујната. Тапа е целосно допрена за да работи за максимални придобивки за хигиена на рацете и го намалува ширењето на штетни бактерии. Различни високо квалитетни и ефективни сапуни, детергенти и средства за дезинфекција можат да се користат со системот. Се одликува со најбрза и најсигурна сензорна технологија достапна на пазарот за прецизни перформанси.

Име на проектот : miscea KITCHEN, Име на дизајнерите : Rob Langendijk, Име на клиентот : miscea GmbH.

miscea KITCHEN Сензорираната Тапа

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.