Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комбинирана Торба За Заклучување

The Colored Lock Bag

Комбинирана Торба За Заклучување „Заклучувањето“ е во комбинација со брави во комбинација. Луѓето можат да ја отворат торбата со натпревари во боја, а не само со броеви. Овие модни додатоци се користат за торби. Може да се направат разновидни надворешни дизајни на кеси и луѓето можат да ги идентификуваат овие торби со потпис за заклучување во боја. Корисниците сами си прават своја лозинка во боја за да ги прилагодат поединците. За успех на овој проект, користени се многу методи за правење процес како замаглување на воздухот, третман на кожа, слоевитоста во боја, итн. Директен дизајнер и производител е wивон, Шин.

Име на проектот : The Colored Lock Bag, Име на дизајнерите : jiwon, Shin., Име на клиентот : Neat&Snug.

The Colored Lock Bag Комбинирана Торба За Заклучување

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.