Списание за дизајн
Списание за дизајн
Студентски Дом

Koza Ipek Loft

Студентски Дом Коза Ипек Лофт е дизајниран од студиото craft312 како студентски куќи и младински центар со капацитет од 240 кревети во површина од 8000 м2. Конструирањето на Коза Ипек Доградба беше завршено во мај 2013 година. Општо, влегувањето во гостин куќа, пристап до младински центар, ресторан, конференциска сала и фоаје, студиски сали, простории и административни канцеларии во повеќекратна зграда од 12 ката и се состои од иновативна, модерна и дизајнирани се удобни места за живеење. Соби за 2 лица во основните ќелии распоредени според секој кат, два оддели и 24 лица.

Име на проектот : Koza Ipek Loft, Име на дизајнерите : Craft312 Studio, Име на клиентот : Craft312 Studio Partnership.

Koza Ipek Loft Студентски Дом

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.